KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15417442
nr 1541 7442
Ulf Johansson
(1912-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad - 51, Fjällmotiv. Olja på duk, 53x72 cm, yttermått inklusive ram: 67x86 cm
Ulf Johansson, född i Stockholm 1912, död där 1978, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 22 maj 2023
kl 18:39:23
Ulf Johansson
Läs mer om Ulf Johansson